El Emeği Güzel Lif Modelleri

Bir gelinin çeyizi oldukça önemlidir. Çeyizde en önemli unsur gösteriş denilebilir. El örmesi havlu kenarları, yazmalar, patikler, yelekler, lifler… Elbette daha fazlası da var.

Çeyiziniz tek tek ortaya serilir ve göz kamaştırmaya başlar. Sırasıyla gösterilmeye başlanan çeyiziniz de sıra lifler de ise çeşitleri ile göz dolduracaktır.

Lif yapımı oldukça kolaydır. Eğer pratikleştiyseniz çok kısa bir süre zarfı içerisinde bir lif örmeniz mümkün olacaktır.

Tabi yapacağınız lif bir çeyiz için ise daha fazla özen göstermek isteyeceksinizdir. Farklı çeşitler ortaya çıkarmanız mümkündür.

Çeyizlik Lif Modelleri

Hayvan desenli, papatya lif, takım detaylı lif, uzun lif, marul lif, sabun bezi lif, elbise modelli lif, lahana lif… Bu verilen örnekler çeyizlik lif modelleriniz için yalnızca birkaç örnektir.

Düşünüldüğü zaman biraz karışık gelebilir. Ama tam tersine oldukça kolay ve rahatlatıcıdır. Örmeye başladığınız an her şeyi unutacak ve hayal gücünüz ile birçok çeşit lif örneği ortaya çıkarabileceksiniz.

Lif örmek yalnızca bir el işi değil aynı zamanda bir dinlenme aracıdır. Hayal gücünüzü kullandıkça daha iyi hissedeceksinizdir.

Bir çeyizlik lif modeli ortaya çıkarmak istiyorsanız eğer örneklere bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak alışılmışın dışına çıkabilirsiniz.

Böylelikle kendinize özgü modellerle ile lif yapımına farklı bir tat katabileceksiniz. Katmış olduğunuz farklı bir dokunuş ile çeyiziniz herkesinkinden farklı bir görünüm alacaktır. Böylelikle hem göz dolduracak hem de içiniz rahat olacaktır.

Lif Yapımı

İlk olarak 7 tane zincir çekiyoruz ardından 7 tane fıstık yapıp dolduruyoruz. Bu işlemi arttırarak yuvarlak yapmaya başlıyoruz. 3. Sırada işleme devam edilmeli.

Tomurcuğun yeşillerini koyuyoruz aynı zamanda pembe çiçekleri de ekliyoruz. Her sıra arttırılarak bu işlem tamamlanır.

Dokuz sıra yaptıktan sonra ise kalpleri oluşturabilmek için eksilterek dilim şeklinde kesiyoruz. Böylelikle kalpler oluşuyor. Her birinde olması için ipi koparıp her dilime aynı işlemi uyguluyoruz.   

 

Yorum Yapınız