En Basit Kek Tarifi

Pratik olarak yapılan kek tarifleri arasında zorlanmak istemediğiniz en basit kek tarifini sizlerle paylaşacağız. Bu tarif oldukça hızlı hazırlanmaktadır ve anlık gelen misafirleriniz için tamamen bir pratik kekidir. Dilerseniz kolay kek tarifinin malzemelerine bir bakalım.

Kolay Kek Malzemeleri ve Hazırlanışı

En basit kek tarifi için gerekli malzemeler;

2 çay bardağı kadar yoğurt,

3 adet yumurta,

2 çay bardağı kadar toz şeker,

Yarım su bardağı zeytinyağı,

1 paket kabartma tozu,

1 paket vanilya,

3 su bardağı un.

Malzemelerimizi hazırladıktan sonra basit kekimizin yapılışına geçebiliriz. Kolay kekimizi hazırlamak için fırınımızı 180 dereceye getirelim.

Öncelikle yumurtaları bir kabın içerisine kıralım ve toz şekerlerimiz ile birlikte köpük köpük olana kadar çırpıcı ile çırpalım. Eğer çırpıcı yok ise çatal yardımı ile de çırpılabilir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey yumurtaları bir anda kırmadan, yani bir yumurtayı şekerle köpük olana kadar çırpıp diğer yumurtayı ve sonra don yumurtayı kırmaktır.

Şeker ve yumurtalar köpük hale getirildikten sonra diğer malzemeler sırasıyla aynı kabın içerisine dökülerek çırpmaya devam edin. Böylelikle kek malzemeleri kıvama gelmiş olacaktır.

Kek harcı hazırlandıktan sonra kek kalıbının içerisine dökerek fırına verin. Yarım saat veya 35 dakika içerisinde hazır olan kolay kekinizi fırından alın. Biraz dinlendirdikten sonra üzerine pudra şekeri koyarak servis edebilirsiniz.

 

 

Yorum Yapınız