En Basit Lif Modelleri

En basit lif modelleri için web sitemizdeki içeriklere bakabilir ve fikir edinebilirsiniz. Kolay olarak el örgüsü ile elde edilen lifler banyoların en vazgeçilmez kişisel eşyalarıdır. Lif Örgüler yapılışları oldukça kolay eşyalardır. Bu yazımızda sizlere en basit lif modelleri ile ilgili bilgiler ve görsellere yer vereceğiz. Umarız faydalı olabiliriz.

En Basit Lif Modelleri Yapılışı

Lif modelleri arasında en sık kullanılan model kese şeklindeki liflerdir. Bu lifler şiş ile de örülebilmektedir fakat sarkma yapmaması ve daha uzun ömürlü olması için tığ işi ile yapılması daha doğrudur.

En basit lif modelleri için elde edilecek lifler tığ ile trabzan örgüleridir. 3’lü trabzan ile bir çok lif modelleri oluşturulabilir.

Kese lifler için yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

Öncelikle bir tığ ve bir ip malzemelerinizi hazırlayın, daha sonra bileğinizin ölçüsünü alarak lastik örgü ile bilek bölümünü tamamlayın.

Bu sayede lif elinizden kaymayacaktır.  Üst kısımlara trabzan örgü ile devam edin. Trabzanı ikili veya üçlü olarak yapabilirsiniz. Kare veya oval şeklinde kullanacağınız kese modeli için ön kısmı tamamlayarak arka kısmına geçebilirsiniz.

Yine aynı şekilde arka kısmını da tığ ile aynı ölçülerde örün. Keseyi oval yapmak için eksiltmeler yapabilirsiniz. Bu sayede iki parçayı birleştirip kese lifi elde edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü olan lifler için kolaylıklar dileriz.

 

Yorum Yapınız