Havlu Kenarı Dantel Modelleri

Birçok genç kızın çeyizinin olmazsa olmaz parçaları arasında yer alır. Havlu kenarları zor ve emek isteyen bir uğraştır. Ben dâhil birçok bayan günümüzde bunu meslek haline getirip, çeşitli örnekleri sunmaktayız.

Bunun üzerine ev hanımları çeşitli yeni türde model çıkartmaktadır. Bundan dolayı artık çeyizlerin hepsinde bu güzel el uğraşları yer almaktadır.

Rengarenk, büyüğü, küçüğü ile boncuklusu, pullusu ile çeyizleri süslemektedir. Bu kadar çok çeşit içermesi de tabi ki insanları kendine çekmektedir.

Önceden bunların kullanım süresinin az dolduğunu düşünüp istemesek bile artık süs için bile evlerinin belli köşelerinde yer vermekteyiz.

Havlu kenarları benim sevdiğim bir tür aksesuardır. Çünkü dediğim gibi artık bu amaç için kullanıyoruz. Bundan çeşitliliğe önem veriyoruz.

Tabi hala kullananı da görüyorum. Bu tercih meselesi olduğu için iki çeşitte de güzel gözüküyor. Ama benim sevdiğim bazı türleri var ki… Bunları da sizlerle paylaşmak isterim.

İğne oyası olanlar çok uğraştıran ama en çok güzel duranlarıdır. Şahsen ben boncuklu olanları da seviyorum ancak bazen çok boncuk emeği, uğraşı göstermemektedir.

Tığ ile yapılan daha kolay oluyor ancak o da iğnenin zarafetini vermemektedir. Hatta tığ ile günde 20 kenar bile bitireni görmüştüm.

Bunun sebebi de işte tığ ile el alışınca, modeli de öğrenince artık zaman ile yarışmasıdır. Çiçek desenlisi, halkalı olanı, hayvan figürlüsü, dal görüntüsü içereni, 5 yıldızı, simlisi, yapraklısı, güllüsü, 3 boyutlu olanı her çeşidi vardır.

Bu modellere ulaşmak zor değil. Bütün videoları yer almaktadır. Hatta birçok modeli yan yana getirip yeni bir oluşum da yapabilirsiniz.

Bu da havlu kenarlarınızın zenginleşmesini sağlayacaktır. El alışınca zaten bir süre sonra buna başvuracaksınız.

İlk tığ ile başlamanızı zamanla iğneye geçmenizi tavsiye ederim. Hem bütün örneklerden elinizde bulunmasını sağlamış olursunuz.

  

Yorum Yapınız