Kolay Anime Çizimleri

Anime karakterlerin çizimi ciddi bir özen gerektirse de bazı teknikler ile kolay anime çizimleri de yapılabilmektedir. Yüz çizimlerinin çok önemli olduğu anime karakterlerde hangi duyguyu yansıtmak istiyorsanız sadece küçük bir iki değişiklik ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken tek nokta hangi tekniği uygulayacağınızdır.

Anime karakterlerde çizmek istediğiniz bakışı çizdiğiniz yüz içinde belirli noktalarda değişiklik yaparak da elde edebilirsiniz. Bu değişiklik sayesinde çizmiş olduğunuz anime karakterde istediğiniz duyguyu basit bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Anime Karakterlerde Yüz Çizim Teknikleri

Anime karakterlerin çiziminde en önemli organ yüz olduğu için yüz ile ilgili yapılan çizimlere ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüz için kolay anime çizimleri ise anime karakterlerini çizmeyi sevenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Örneğin, anime karakterinize üzgün bir ifade vermek istiyorsanız, karakterinizin yüzünde gözlere odaklanmanız gerekmektedir.

Anime karakterlerde üzgün bir ifadeyi yansıtabilmek için gözün renkli olan kısmının yani irisin biraz daha büyük çizilmesi gerekir. Gözün renkli olan kısmını ne kadar büyük çizerseniz karakterinizin üzüntü duygusunu da o kadar fazla yansıtmasını sağlamış olursunuz.

Anime karakterinize üzgün ifadeyi verecek olan bir diğer kısım ise kaşlardır. Anime karakterinizin kaşlarını yüz ortasında adeta bir çatı oluşturacak bir biçimde çizmeniz gerekmektedir.

Üzgün ifade için genelde de olduğu gibi ağız çizgilerini biraz küçük tutmalısınız. Buna benzer basit tekniklerle kolay anime çizimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapınız