Kolay Basit Bileklik Yapımı

Bileklikler çok şık aksesuarlardır. Bileklik kullanmak açıkçası bir tarz meselesidir. Ve onun müptelası olan kişiler çok fazladır. Peki, çok basit yöntemlerle kendi bilekliğinizi kendiniz yapmak ister misiniz? İşte kolay basit bileklik yapımı

Bileklik apartları

Bileklik yapımında temel araç ve gereçler vardır. Bu araç ve gereçler pratik bir şekilde setler halinde satılabilmektedir.

Bileklik yaparken makrome ip, deri ip gibi bildiğiniz bütün ip çeşitleri kullanabilir. Yeter ki ip işlevi görsün. Burada önemli olan nokta, sizin tarzınıza hitap edip etmemesidir.

İpi bileğinize göre ölçmelisiniz. Bileğinizin iki üç katı büyüklüğünde olması idealdir. Bu boyu tespit ettikten sonra ipi kesebilirsiniz.

Naylon ip yardımıyla, bileklik ipinizle üzerinde kullandığınız metal ve boncuk gibi malzemeleri sağlamlaştırmalısınız. Naylon ip balmumundan geçirilerek daha sağlam bir hale getirilebilir.

Bileklik nasıl yapılır?

Bileklik yapmak temel teknikler bilindiğinde çok basittir.

Bileklik yaparken belki de en önemli teknik düğüm tekniğidir.

Düğüm atmak herkesin bildiği tekniklerdir aslında. Burada önemli olan düğüm atarken orantılı ve eşit bir şekilde atabilmektir.

Düğümleri teker teker atarak oluşturduğumuz bileklik ipinin ortasına güzel bir sembol ya da taş koymak için, ipi taşın içinden geçirip bu kez taşla beraber düğüm atılmaktadır.

Kolay basit bileklik yapımı kapsamında birçok bileklik modeli mevcuttur. Önemli olan tarzınıza uygun bilekliği seçerek çok basit yöntemlerle işe koyulmaktır.

Yorum Yapınız