Kolay Basit İcat Örnekleri

Günlük hayatımızı kolaylaştıran icatlar, devrim niteliğindedir. Yüzyılların oluşturduğu bilimsel bilgi ve birikimleri kullanan en son nesil olarak bu konuda çok şanslıyız. Bu bilimsel bilgi ve birimleri hayata geçirmek için büyük atölyelerimizin olması gerekmiyor.

Son derece kolay basit icatları evimizde gerçekleştirebilir, hayatımızı kolaylaştıran bu araç ve gereçlerle harikalar yaratabiliriz. İşte örneğin evde şu icadı kolayca yapabilirsiniz

Termos

Bir buçuk litrelik pet şişenin alt ve üst kısımlarını kesin.

Öte yandan bir tane ufak su şişesini kestiğimiz pet şişenin içine yerleştiriyoruz.

Daha sonra yeşil pet şişesinde küçük delikler açıyoruz.

Daha sonra iki şişeyi bantlarla birbirine tutturacağız. Ardından 500 milimetrelik poliüretan köpüğü çalkalayıp takacağız..

Ardından büyük şişe altagelecek bir şekilde dengede sabitleyin. Köpüğün hortumunu bu delikten içeri sokarak sıkın. Bu işlemi yaparken eldiven kullanın. Ancak çok fazla köpük sıkmamalısınız.

Köpük şişecektir.

Böylelikle termosunuzda izolasyon sistemi kurmuş oldunuz.

Sistemin kuruması ve oturması için bir gün bekleyin.

Köpüğün kuruması önemlidir. Kuruduğundan eminseniz keserek çıkarın.

Fazlalık köpükleri temizleyin.

Termosunuz hazır. Güle güle kullanın.

Bu gibi basit araç ve gereçlerle kendi icadınızı yapabilirsiniz. Dolayısıyla hem el becerilerinizi geliştirmiş olacaksınız hem de daha farklı ve büyük icatların kapısını aralayacaksınız.

Unutmayın bu bilimsel bilgi ve birikimdir. Bu bilgi ve birikimlerden yararlanarak üzerine yenilerini eklemek elimizdedir. Siz de bir mucit olabilirsiniz.

Yorum Yapınız