Kolay Kek Tarifi

Kek hem hazır iken hem de anne eli değmiş iken çok sevilen bir tatlı çeşididir. Bu kadar farklı olan tarifler çoğu zaman uğraştırdığı için günümüzde pek beklenmeyen sonuçlar ile karşılanmaktadır. Ve buna ek olarak da kolay kek tarifleri ile aranan yolculuklarda ortaya çıkan tariflerin her zaman için daha da çok sevildiğini ifade edebiliriz. Bu kadar önemli olan bir tatlı çeşidi sayesinde çocuklar da kendini sağlıklı tatlı içinde bulabileceklerdir.

Hemen elinizin altında bulunabilecek olan süt, un, yumurta, su, kabartma tozu ve vanilya ile istediğiniz lezzetlere erişebileceksiniz. Bu kadar kolay bulunabilen malzemeler sayesinde artık kendinizi daha da güvende yemek yerken bulabileceksiniz. Zaten pratik olduğu için fazla da zaman almayacak ve bu sebepten dolayı istediğiniz zaman alabileceksiniz.

Hemen kek yapmak için tüm malzemeleri bir kaba koyarak mikser yardımı ile çırpmanız gerekmektedir. Genel olarak kek kıvamının sıvı olmaması önemlidir.

Malzemeleri isteğe göre arttırıp azaltabilirsiniz. Ama oranlara dikkat etmeniz gerekmektedir. 1 su bardağı süt, 1-2 kaşık su, 3 yumurta, 1 paket kabartma tozu ve 1 paket vanilya, yarım bardak da yağ ile her zaman beğeneceğiniz kek kıvamı hazırdır.

Zaman içinde gelişen bir damak zevkiniz de olacağı için her zaman çocuklarınıza da yapacağınız lezzetli kolay kek tarifleri içinde en güzeli bu gibi görünüyor.

 

 

Yorum Yapınız