Kolay Kurabiye Tarifi ( Pratik Ve Lezzetli)

Bayanlar için önemli olan hazırlıklardan biri de gün hazırlıklarıdır. Bu kadar farklı olan buluşmalarda yemek yapılması da bilinen bir gerekliliktir. Sürekli olarak kullanılan tatlı ve tuzlu kategorilerdeki yiyeceklerin başında kurabiyeler gelmektedir.

Hemen hemen her kolay kurabiye tarifleri içinde artık kendinizi de çok beğenerek yapacağınız tatlı yöntemleri ile misafirlerinizi karşılayabilirsiniz.

Buna ek olarak günlerde içeceklerin yanına da en çok yakışan yemek türü olarak bilinen bu tatlı yöntemleri zaman içinde kendinizi de memnun edecek bir ikram ile karşılaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hemen hemen her bayanın elinin lezzeti de değdikçe lezzetlenecek olan bir tarif ile tanışmak için kendinizi hazırlayın.

Hem Kolay Hem Pratik

Sadece içinde sıvı ya, pudra şekeri ve un olan bir kurabiye ile kendinizi daha da geliştirmiş bir damak lezzeti ile karşılayabileceksiniz. Tarifin çoğunluğuna göre misafir de ağırlayabilirsiniz.

1 bardak pudra şekeri, yarım su bardağı sıvı yağ ve aldığı kadar un ile güzelce hamuru yoğurun. Bu konuda hemen kolay kurabiye tarifleri içinde en beğeneceğiniz bir kurabiyeye hamur elde etmiş olun.

Hemen ardından 160 derecede fırına koyarak şekil vermiş olduğunuz hamurlar ile kurabiyeleri pişirin. Çatladıktan sonra hemen alıp servis edebilirsiniz.

Yine üstüne de servis esnasında pudra şekeri serpebilirsiniz. Hem lezzetli hem de birbirinden farklı şekillere sahip olabilen bu kurabiyeye bayılacaksınız.

Yorum Yapınız