Kolay Örgü Atkı Modelleri

Örgü atkılar boğaz ve boyun bölgenizi soğuktan korumak adına önemli bir işleve sahiptir. Örgü atkılar, soğuk kış günlerinde bu koruma özelliğinin yanı sıra güzel bir aksesuar görevi de görmektedir. Bir atkının soğuktan koruması kadar görsel bir zevke de hitap etmesini tavsiye etmekteyiz.

İkisinden bir olmadı mı atkının işlevi eksik demektir. Atkı, bu kurallar göz önünde bulundurularak örülmelidir. Peki bu kriterler göz önünde bulundurularak örülen kolay örgü atkı modelleri nelerdir?

Atkının boyu uzun olduğu kadar eninin de dar olması estetik bir algı oluşturacaktır. Hem de işinizi kolaylaştıracaktır. Kolay atkı modelleri deyince aslında atkının hemen hemen her modeli kolaydır.

Birbirinden farklı renkleri birleştirerek bir desen oluştururken biraz zorlanabilirsiniz ancak onun dışındaki bütün atkıların yapımı kolaydır.

5 ya da 6 milimetrelik şişler kullanarak atkı örebilirsiniz.

Atkınızın enini örerken 4 ya da 5 sıra kullanabilirsiniz. Bu sıralar hem örgünüzdeki gidişatta belirleyici olacaktır hem de atkınıza estetik bir görüntü verecektir.

İlk iki sırayı ters örünüz.

Son iki sırayı ise iki ters iki düz, iki ters iki düz örünüz.

Kolay örgü atkı modelleri kapsamında, bahsettiğimiz bu öneriler erkek atkı türleri içindi. Uzun atkı kadın modelleri için, atkının enini biraz daha uzun tutarak ve sonlarına saçak yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yorum Yapınız