Kolay Örgü Panço Modelleri

Pançolar, klasik kış giyimi anlayışından sıyrılarak özgün ve estetik modellerle göz kamaştırıyor.

Pardesü, kaban gibi klasikleşmiş kış giysilerinin yerine panço tercih etmek üzerinizde belirgin bir fark yarattığı gibi aynı zamanda rahat hareket etmenizi de sağlıyor.

Ancak hazır giyim mağazalarından yalnızca estetik görünümüne bakılarak satın alınan çoğu pançonun kullanışlı olmadığından şikayet edilmektedir.

Bu şikayetlerin çoğu ısıtıcı özelliğinin olmadığı yönündedir. Pançolar vücudunuzu gayet güzel ısıtabilmektedir. Sorun, hazır giyim mağazalarının fabrikasyonundan çıkan ürünlerin gerekli kalitede ve kalınlıkta ipliklerle panço üretimi yapmamasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla örgü pançolar bu açıdan bir adım öne geçmektedir. Hem şık bir görünüme sahiptir hem de kalın örgü ipleriyle işlenmesinden dolayı soğuk geçirmemektedir.

Pançolar kışlık kalın örgü iplerle işlenebileceği gibi baharlık ince ipliklerle de işlenebilir.

Ya da bir kumaş üçgen ya da dikdörtgen şeklinde kesildikten sonra kenarlarına gerekli örgü işlemeler yapılarak da panço örülebilir.

Pançoya desenli işlemeler de yapabilirsiniz. Geometrik şekillerle farklı bir hava da katabilirsiniz.

Trabzan örgü tekniğini kullanarak pançoların en alt kısımlarını işleyebilirsiniz.

Yine pançoların en alt etek kısmına sakallı iplerle süslemeler yaparak farklı bir hava katabilirsiniz.

Bütün bunlar sizin tercihinizle ilgilidir. Ancak gündelik hayatta basit ve kolay panço modelleri istiyorsanız da gerekli bilgilendirmeler kolay örgü panço modelleri başlığı altında yapılmıştır.

Yorum Yapınız