Renkli Örgü Banyo Lif Modelleri

Günümüzde el emeği ile yapılan örgüler çok modadır. Ve 2017 senesinin trendleri arasında renkli lif modelleri yer alıyor. Lif modelleri arasında yüzlerce işlemeler ve renkler boy gösteriyor.

Renkli liflerde kullanılan ipin kalitesi de ayrı önem taşıyor. Elde yapılan lifler rahatsızlık vermeyecek türden yani yumuşak dokuya sahip ipler kullanılmalıdır.

Ayrıca lif yapımında kullanılan diğer ipler ise tüylü, simli iplerdir. Bunlar kullanılmak için yapılan liflerde değil de süs amaçlı yani görsel olarak kullanılmak için ve de çeyizlerde görselliği sağlamak için kullanılan iplerdir.

Görsel amaçlı örülen lifler kullanılmaya pek de uygun değildir. Renkli lif türlerinde; çiçek motifli, kalp detaylı, hayvan figürleri bulunan lifler yer alır.

Lifler yapımında kullanılacak ipin rengi de oldukça önemlidir. Bu senenin en çok lif yapımında tercih edilen renkler; bebe mavisi, civciv sarısı, pembe, fuşya, mor, mürdüm, beyaz, krem, haki yeşili renkleridir.

Bu renkler görsel açıdan da çok beğenildiği için liflerde de güzel durur. Makine ile yapılan lifler yerine artık elde örülen lifler tercih edilir.

Elde örülen lifler daha yumuşak bir forma sahip olduğu için makine örgülerine göre daha çok satılıyor. Yumuşak forma sahip olması sebebiyle de kullanılmaya daha müsaittir.

Ayrıca günümüzde evlenecek çiftlerin çeyiz bohçalarında da gösterişli ve çok işlemeleri lifler de yerini alıyor. Çeyiz sermelerinde genç kızların tercih ettiği lif türleri el emeği ile yapılan ve daha şık ve işlemesi bulunan liflerdir.

Hediye edilecek liflerin içinde boncuk ve taş işlemesi de bulunuyor. Kullanmak amaçlı olmayan sadece görsel açıdan yapılan lifler de, lifin içindeki modele göre işleme yapılıyor.

Banyolarda aksesuar için bile kullanılan lifler vardır. Bu liflerin işlemesi genellikle çiçek, gül, kalp ve yıldız işlemesidir.

Yorum Yapınız